Inspiracje, Książka

W górach czy Nad morzem?

Nasza dzisiejsza propozycja dla Was to nowości wydawnicze dla najmłodszych od wydawnictwa Babaryba: 

„Nad Morzem” – Germano Zullo & Albertine

W tej obrazkowej, zabawnej i kolorowej książce odnajdziecie mnóstwo ciekawych i nieoczekiwanych przygód osób podróżujących nad morze.

Pozycja składa się z się z grubych i wytrzymałych, całokartonowych stron formatu A4 podzielonych na siedem podwójnych plansz, co daje możliwość poznania wszystkich zakamarków typowego nadmorskiego kurortu.

Książka idealnie pomaga w rozwijaniu pamięci dziecka, zmysłu obserwacji, rozpoznawaniu obrazków, powtarzaniu określonych słów i ćwiczeniu zdolności językowych.
Młodzi czytelnicy, szukając mniejszych i większych szczegółów, licząc detale, odpowiadając na różne pytania mogą idealnie ćwiczyć swoją spostrzegawczość.

„W górach” – Germano Zullo & Albertine

To świetna obrazkowa książka do zabrania ze sobą na wakacje nie tylko w góry . Sprawdzi się przede wszystkim w czasie podróży, umilając czas i przynosząc wiele radości całej rodzinie.

W książce znajdziemy wiele wątków, ilustracji, szczegółów i poszukiwaczy zimowych przygód. Przedstawione historie to przede wszystkim zdarzenia i panoramy z kurortu górskiego, gdzie w tłumie narciarzy, łyżwiarzy i wspinaczy możemy odnaleźć wiele nieoczekiwanych postaci.

„Jedziemy na wycieczkę” – Peter Knorr & Doro Gobel

Gdzie tym razem wyruszymy na wycieczkę? Może pojedziemy na wieś, do lasu, połowimy ryby w rzece, pobawimy się w indiańskiej wiosce, zajrzymy do stajni i rozpalimy ognisko?

Ta obrazkowa książka proponuje nam nieskończenie wiele możliwości. Każda wyprawa obfituje w niezapomniane chwile i  ulubione aktywności. Pogramy wspólnie w piłkę, pojeździmy na rowerze i konno a na koniec popłyniemy łódką. Ahoj przygodo!

„Statki, łodzie, motorówki” – Peter Knorr, Doro Gobel

Motorówka, żaglówka, barka, kuter, ponton, prom, statek pasażerski, a nawet łódź policyjna. Wszystkie te pojazdy znajdziemy w kolejnej zabawnej, wielkoformatowej książce wydawnictwa Babaryba.

Wspólnie z bohaterami odwiedzimy miejsca takie jak: stocznia, park wodny, nadbrzeżna kawiarnia, lodziarnia, tawerna i olbrzymi port. Mnóstwo obrazków, szczegółów, historii – nie będziemy się nudzić!

„Pociągi” – Stephan Lomp

W tej wielkoformatowej książce obrazkowej znajdziemy wiele wątków, ilustracji, szczegółów oraz kolejny raz spotkamy się z bohaterami miasteczka Sprężyna Zdrój. Zobaczymy jakimi środkami transportu lubiś podróżować jego mieszkańcy. Co wybierają czy superszybkie pendolino, kolejkę podmiejską, szynobus, turystyczną lokomotywę, metro a może tramwaj. Dowiemy się co im przeszkadza w podróży, czy kupili bilet i dlaczego spóźnili się na pociąg?

„Samoloty” – Stephan Lomp

Samoloty to kolejna część z serii wielkoformatowych książek obrazkowych Stephana Lompa. To osiem rozkładówek po brzegi wypełnionych ilustracjami i niezwykłymi przygodami mieszkańców Sprężyny Zdrój.

Tym razem spotykamy się na lotnisku gdzie jest tłoczno, głośno i wesoło bo bohaterowie wyjeżdżają na wakacje! Razem z nimi poznamy przeróżne latające maszyny: samolot pasażerski i transportowy, szybowiec, helikopter, odrzutowiec, paralotnię a nawet balon …