Inspiracje, Książka

Uporządkowany kącik czytelniczy

Uporządkowany kącik czytelniczy

Każda mama wie, że utrzymanie porządku w pokoju maluchów to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy baraszkuje w nim kilkoro dzieci. Warto jednak zastanowić się jak najskuteczniej utrzymać porządek w dziecięcym pokoju ponieważ uporządkowane otoczenie we wczesnej fazie życia dziecka jest niezbędne do procesu porządkowania jego umysłu, który w dużej mierze odpowiada temu, co doświadcza on w swoim otoczeniu.

Posiadanie uporządkowanego otoczenia jest podstawową potrzebą każdego, gdyż inaczej nie bylibyśmy w stanie znaleźć tego, czego szukamy. Żeby utrzymać porządek w dziecięcym pokoju, warto zaopatrzyć się w akcesoria, które posłużą do przechowywania drobniejszych i większych zabawek oraz książek, tak by każdy przedmiot miał swoje stałe miejsce.

Uporządkowany kącik czytelniczy
Wariacji na temat tego jak przechowywać dziecięce książki, jak je pięknie wyeksponować jest całe mnóstwo. Najważniejsze jest to, by zatroszczyć się o nasze zbiory i wprowadzić w nich ład. Najlepiej książki uporządkować według gatunków, serii, wielkości, wydawnictw lub takich po które nasz maluch sięga częściej lub dość rzadko. Warto tak ustawić książki żeby dziecko miało do nich swobodny dostęp i mogło samo wybierać te, które chce obejrzeć lub posłuchać.

Nam w utrzymaniu porządku wśród książeczek pomogły kolorowe podpórki do książek w kształcie kotka, pieska i domków od Bastamy – rodzinnej firmy zajmującej się projektowaniem artykułów dekoracyjnych do pokojów dziecięcych. Wysokiej jakości podpórki wykonane są ze stali malowanej proszkowo, rozwiązują problem przewracających się książek i są uroczym elementem dekoracyjnym.

Uporządkowany kącik czytelniczy

W ofercie Bastamy znajdziecie także wieszaki – spinacze na papier do malowania i gotowe prace plastyczne, stalowe półki, które sprawdzą się zarówno jako półki na książki, zdjęcia i akcesoria kuchenne i wiele innych. Sprawdźcie sami!

Uporządkowany kącik czytelniczy