Inspiracje, Kultura, Zabawa

Teatr Małego Widza

Teatr Małego Widza

Przedstawiamy Wam Teatr Małego Widza – znajdziecie tu wszystko co fascynuje maluchy: muzyka, obraz, poznawanie wszystkimi zmysłami, indywidualność i swoboda wyrażania emocji.

To wyjątkowe miejsce dla dzieci już od 1 roku życia gdzie nie gasną światła, w którym nie ma podziału na scenę i widownię, w którym mali widzowie mają swoją przestrzeń, mogą śmiać i mówić, dotykać i słuchać. To teatr dla najmłodszych, w którym czas i tematyka spektakli dostosowane są do ich percepcji i sposobu odkrywania świata.

Teatr Małego Widza

Teatr Małego Widza to teatr wielu zmysłów: wzroku, dźwięku, zapachu i dotyku.

Na naszą pierwszą wizytę w teatrze wybraliśmy przedstawienie pt: „Rozplatanie tęczy” przeznaczone dla dzieci w wieku 1-5 lat. Tęczowy spektakl to magia kolorów, zabawa muzyką, rytmem, obrazem i gestem. Kolorowe piórka, piłeczki, woda, radosna Pani aktorka i roześmiane dzieciaki tworzyły niezwykle bajkowy klimat.

„Rozplatanie tęczy” to wspaniała przygoda zarówno dla dzieci, które są współtwórcami spektaklu – obserwują przedmioty i słuchają dźwięków jakimi komunikują się te przedmioty jak i dorosłych próbujących przenieść się do dziecięcej krainy wyobraźni.

Teatr Małego Widza
Nasz niespełna półtoraroczny maluch oglądając przedstawienie był roześmiany, oczarowany i choć może być ciężko w to uwierzyć – prawdziwie zainteresowany każdym najmniejszym szczegółem.

Mimo tego, że już w połowie przedstawienia dzieci koniecznie chciały dołączyć do Pani aktorki by choć na chwilę czegokolwiek dotknąć to musieliśmy zaczekać do końca spektaklu, kiedy to wszystkie maluchy wkroczyły na scenę tworząc z niej ogromny plac zabaw. Rewelacja!

Teatr Małego Widza

Mali widzowie mogli dotknąć wszystkich rekwizytów, rysować kredkami po podłodze, ciągnąć wózki, przenosić konewki, zbierać piórka, rzucać piłeczki i chować się za kurtynę.

Teatr Małego Widza
I choć w Teatrze Małego Widza nie chodzi o to, żeby spektakl podobał się dorosłym to widząc ucieszone i oczarowane twarze dzieci ciężko było się żegnać i nam – rodzicom.
To ważne miejsce. Z pewnością tu powrócimy!

Teatr Małego Widza

Teatr Małego Widza