Inspiracje, Zabawa

Układamy puzzle

Wszyscy wiemy, że układanie puzzli przez małe dzieci ma ogromne walory edukacyjne.
Przede wszystkim to naturalna stymulacja rozwoju mózgu i znakomity trening pamięci uczący rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia.

Co więcej, próbując dopasować właściwy element do części obrazka, dziecko rozwija sprawność manualną, ćwiczy chwytność palców oraz precyzję ruchów motoryki małej. Łączenie rozmaitych elementów uczy maluchy koncentracji, spostrzegawczości, cierpliwości i zwiększa widzenie przestrzenne.

Jak twierdzą psychologowie, układanie puzzli to dla mózgu dziecka doskonała gimnastyka, dzięki której można uniknąć np. dysleksji.

Trefl proponuje nam wiele układanek i gier. Zobaczcie jakie puzzle wybraliśmy.

Połóweczki – Pojazdy i zawody

Połóweczki to pierwsze 2-elementowe układanki dla najmłodszych o nietypowych i oryginalnych kształtach oraz „cięciach” między poszczególnymi częściami. W zestawie mamy 6 układanek, dzięki którym maluchy poznają pojazdy i zawody z nimi związane.

Dodatkowo, w dołączonej broszurowej książeczce znajdziemy różne warianty zabawy z dzieckiem – wszystkie tworzone we współpracy z psychologiem dziecięcym.

Dopasowywanie dużych 2-elementowych puzzli to świetna zabawa po zakończeniu wspólnego czytania na temat zawodów i pojazdów. My uwielbiamy także zagadki dźwiękowe i zabawy w naśladowanie odgłosów jakie wydaje np. pędząca karetka, traktor, wóz policyjny czy śmieciarka – to idealna aktywność logopedyczna, niezastąpiona w rozwijaniu mowy.

Giga Puzzle – W miasteczku

W miasteczku to 12-elementowe puzzle podłogowe z dużymi elementami idealnymi dla małych rączek oraz drewnianą figurką, którą można wykorzystać do wielu aktywności jak np. przemierzanie tras na ułożonym obrazku.

Prezentowana giga układanka obserwacyjna wykonana jest z solidnego kartonu a po ułożeniu  ma 40x60cm wielkości. Dzięki szczegółom ukazanym na puzzlach zabawka spełnia ważną rolę edukacyjną – przedstawia aktywności związane z życiem w mieście.

Naszą ulubioną zabawą z puzzlami jest odnajdywanie szczegółów na obrazku i oznaczanie ich poprzez położenie figurki w odpowiednim miejscu.

Poszukując inspiracji do wykorzystania puzzli skorzystać możemy z dołączonej do zestawu broszury z poradami, ilustracjami i wierszykami, które polecamy czytać dzieciom podczas zabawy.

Sąsiedzi

Sąsiedzi to duże, dwustronne puzzle, które można układać w wybranej przez siebie kolejności. Dzięki dowolności i swobodzie wyboru dzieci tworzą za każdym razem inną historię i na nowo poznają mieszkańców kamienicy.

Zestaw zawiera opowieści i rymowanki oraz 12 ciekawych propozycji zabaw stworzonych z myślą o najmłodszych.

Dodatkowo, obrazki na odwrocie puzzli zostały zaprojektowane specjalnie do aktywności dotykowych i wzrokowych, dlatego też pokryte są warstwą sensoryczną, którą da się łatwo wyczuć opuszkami palców. Takie udoskonalenia dają wiele możliwości wykorzystania podczas zabawy.

Warto podkreślić, że puzzlami mogą bawić się zarówno dzieci pełnosprawne jak i niepełnosprawne a całą serię wyróżnia zabawa w szyfrowanie ucząca maluchy alfabetu brajla oraz filmy z instrukcją w języku migowym.

Rymowanki – Co lata, jeździ i pływa

Dla młodszych dzieci, które nie są jeszcze zainteresowane układaniem puzzli polecamy 16 kolorowych, rymowanych, edukacyjnych kart z ilustracjami, pozwalających poznać maluchom otaczający je świat.

Rymowanki to zbiór kart z wesołymi ilustracjami oraz wierszykami, które wspomagają poznawczy rozwój dziecka. Zestaw umieszczony jest na klipsie przez co stają się one idealną zabawką manipulacyjną, rozwijającą zdolności manualne malucha. Dodatkowo są bardzo poręczne i można je zabrać ze sobą w każdą podróż.