Inspiracje, Zabawa

Prezent na Święta – inspiracje

Prezent na Święta - inspiracje

Temat prezentu na Gwiazdkę często spędza sen z oczu najbliższych. Ważne by wybrać coś z czego dziecko się ucieszy i co nie będzie musiało odczekać w szafie na swój czas.

Jeśli szukacie oryginalnych pomysłów i inspiracji na prezenty świąteczne dla Waszych maluchów mamy coś dla Was.

Puzzle obserwacyjne w walizce Stadnina

Prezent na Święta - inspiracje

Do tego, że puzzle są wartościową zabawką dla dzieci w każdym wieku chyba przekonywać nie musimy – ćwiczą koncentrację, pamięć wzrokową, cierpliwość i precyzję.

Prezentowana układanka obserwacyjna firmy Janod ma kształt koła i składa się z 208 elementów wykonanych z solidnego kartonu, które po ułożeniu przedstawiają stadninę. Dzięki szczegółom ukazanym na puzzlach zabawka spełnia ważną rolę edukacyjną – uczy o koniach, opiece nad nimi i aktywnościach z nimi związanymi.

Dodatkowo na ramce-brzegu puzzli znajdują się obrazki ukazujące drobne elementy, które należy odszukać na rysunku np.buty do jazdy konnej, podkowa czy wiadro z wodą.

Opakowanie ma formę okrągłej walizki z uchwytem, dzięki czemu wygląda elegancko i idealnie nadaje się na prezent.


Klocki duńskiej firmy Plus-Plus

Prezent na Święta - inspiracje

Klocki dla dzieci Plus-Plus to produkt o unikatowym designie dający wiele możliwość kreatywnej zabawy. Charakteryzuje się wysoką dokładnością wykonania, nie zawiera PVC oraz ftalanów, spełnia europejskie normy bezpieczeństwa.

Prosty kształt klocków i nieskomplikowany sposób ich łączenia, daje możliwość budowy zarówno płaskich jak i przestrzennych konstrukcji. Pomaga rozwijać zdolności manualne i kreatywność u dzieci.

W zależności od wieku i poziomu zaawansowania wybrać możecie zestawy zawierające więcej lub mniej sztuk elementów.

Rybki zestaw magnetyczny

Prezent na Święta - inspiracje

Gra zręcznościowa  łowienie rybek francuskiej marki Janod to ciekawa zabawa dla dwójki dzieci lub dziecka i rodzica.

Zestaw zawiera 10 drewnianych rybek  z magnesem w różnych kolorach, jednego drewnianego rekina oraz 2 drewniane wędki zakończone magnesem, za pomocą którego można łowić rybki.

Zabawka ćwiczy koordynację ruchową, wspiera relację ręka-oko, uczy cierpliwości, pomaga w nauce kolorów, rozbudza wyobraźnię, myślenie strategiczne i planowanie.

 

Puzzle magnetyczne Zwierzęta świata

Prezent na Święta - inspiracje
Prezentowane puzzle magnetyczne wyróżnia atrakcyjny design, dokładne, solidne wykonanie i sposób wykorzystania – podstawę stanowi duża magnetyczna tablica, którą można postawić na stole lub za pomocą linki powiesić na ścianie.

W komplecie jest 201 magnesów przedstawiających zwierzęta i budowle charakterystyczne dla różnych regionów i krajów, które należy dopasować do odpowiedniego miejsca na mapie.

Ta propozycja to nie tylko zabawa połączona z nauką geografii i przyrody. To także ćwiczenie koncentracji, samodzielności, pamięci, umiejętności współpracy i rozwój motoryki małej.

Jednym słowem to idealny prezent dla dzieci w każdym wieku.

Kredki Crayon Rocks

Prezent na Święta - inspiracje
Crayon Rocks to niezwykłe kredki stworzone przez amerykańską nauczycielkę nauczania specjalnego oraz doświadczonego terapeutę. Praca z dziećmi o specjalnych potrzebach, zainspirowała ich do wynalezienia nietypowych kredek w kształcie kamyków, które to miały wspomagać rozwój zdolności manualnych dzieci już od pierwszych lat życia.

Specyficzny kształt kredek sprawia, że palce i nadgarstki dziecka skuteczniej pracują podczas rysowania, a później także podczas pisania. Wspomagają rozwój małej motoryki i są doskonałe do pierwszych samodzielnych rysunków malucha.

Kredki są wykonane z nietoksycznego 100% naturalnego wosku sojowego. Są silnie napigmentowane dzięki czemu uzyskuje się ładny, intensywny kolor i nie wymagają silnego nacisku.

Goldie i kolejka tyrolska

Prezent na Święta - inspiracje
Zabawka konstrukcyjna Goldie to nowoczesny i wyjątkowy zestaw, który rozbudza w dziecku kreatywność, twórczość i samodzielność. Pozwala rozwijać wyobraźnię przestrzenną, poznawać podstawowe zasady inżynierii i dynamiki, wzmacniać pewność siebie i kształtować umiejętność rozwiązywania problemów.

Goldie to bohaterka, która posiada ruchome ramiona, biodra, kolana oraz ręce i stopy więc z łatwością przybiera dowolną pozycję i wykonuje szalone akrobacje podczas długich zjazdów na czterometrowej linie. Zadaniem malucha jest zbudowanie kolejki do tych zjazdów.

Interaktywna Goldie powstała głównie z myślą o dziewczynkach, dla których lalki, wózki czy zabawa w dom mogłyby po prostu nie istnieć, ponieważ pragną poznawać to co nieznane, zdobywać wiedzę i wykorzystywać ją do realizacji własnych pomysłów.

Ciężarówka do ciągnięcia z narzędziami Bricolo

Prezent na Święta - inspiracje

Ciężarówka do ciągnięcia z mini warsztatem to drewniany zestaw majsterkowicza dla malucha z całym potrzebnym zaopatrzeniem, którego nie powstydziłby się żaden stolarz ani żaden rzemieślnik.

Dzięki 22 drewnianym elementom, zabawka wspomaga rozwój dziecka na wielu płaszczyznach: rozwija zdolności manualne, uczy cierpliwości i koncentracji, rozwija wyobraźnię oraz umiejętności społeczne zachęcając do odgrywania scen imitujących zachowanie dorosłych.

Dodatkowo, dla nas wielką zaletą ciężarówki narzędziowej pełnej śrubek, nakrętek, młotka, kluczy i śrubokrętu jest fakt, że zestaw rośnie razem z dzieckiem – interesuje zarówno dwulatka jak i siedmiolatka, dziewczynkę i chłopca.

Puzzle sensoryczne drewniane „Zwierzątka w ZOO”

Prezent na Święta - inspiracje

Ciekawą propozycją dla małego dziecka, które nie radzi sobie jeszcze z puzzlami są drewniane układanki. Dostępne w różnych wariantach tematycznych i o zróżnicowanej liczbie elementów rozwijają mowę, koordynację ręka – oko, uczą abstrakcyjnego myślenia.

Puzzle sensoryczne „dotknij i poczuj”, które wybraliśmy, składają się z sześciu dużych, łatwych do uchwycenia elementów z obrazkami zwierząt. Pod każdym elementem kryje się inna faktura materiału, pomocna przy dopasowywaniu poszczególnych części układanki. To idealna niespodzianka dla malucha ponieważ różne faktury to także dodatkowe wrażenia działające stymulująco na zmysł dotyku.

ZOO drewniane klocki

Prezent na Święta - inspiracje

Do zabawy drewnianymi klockami chyba nikogo nie trzeba namawiać. Maluchy w zależności od wieku uwielbiają burzyć i tworzyć ciągle to nowe, bardziej zaawansowane, przestrzenne konstrukcje. Poza świetną zabawą, klocki są niekończącym się źródłem korzyści dla ogólnego rozwoju dzieci. Uczą zręczności oraz ćwiczą precyzję.

Klocki drewniane Zoo to wspaniała zabawa dla wielbicieli zwierząt. Maluchy mogą stworzyć swoje własne zoo i zwierzątka w nim żyjące. Do zestawu dołączona jest książeczka, która stanowi inspirację do budowli

Wszystkie prezentowane przez nas produkty kupicie na www.lamalu.pl

Prezent na Święta - inspiracje