Inspiracje, Książka, Zabawa

Prezent na pierwsze urodziny

Prezent na pierwsze urodziny

Temat prezentu na pierwsze urodziny często spędza sen z oczu dziadków, znajomych a nawet rodziców. Ważne by wybrać coś z czego dziecko się ucieszy i co nie będzie musiało odczekać w szafie na swój czas.
Jeśli szukacie oryginalnych pomysłów i inspiracji na prezenty urodzinowe dla rocznych maluchów mamy coś dla Was!

Zestaw instrumentów muzycznych ANIMAMBO

Prezent na pierwsze urodziny

Maluchy uwielbiają wszystkie przedmioty, które wydają dźwięki.
Jeżeli chcesz zainteresować dziecko muzyką i grą na instrumentach podaruj mu zestaw muzyczny od firmy Djeco.

Precyzyjnie i solidnie wykonany drewniany tamburyn malowany w jasne, żywe kolory z motywem tukana, kastaniety i marakasy to doskonałe zabawki do pierwszych prób muzykowania, tworzenia własnych melodii i wszelkich aktywności rytmicznych.
To wspaniały prezent, który od najmłodszych lat będzie wspomagał ogólny rozwój dziecka, uwrażliwiał i wszechstronnie edukował.

 

Drewniany wózek dla lalek TOLA

Prezent na pierwsze urodziny

Dla najmłodszych dziewczynek polecamy drewniany wózek dla lalek TOLA, który jest dużo cięższy od wózka wiklinowego czy plastikowego przez co jest bardziej stabilny i idealny do stawiania pierwszych kroczków.

Wózek posiada możliwość regulacji rączki oraz metalowe osie i gumowe obręcze na kołach, które zapewniają większą stabilność oraz możliwość bezszelestnego poruszania się.

Nietoksyczne farby, precyzyjne wykonanie, brak małych elementów oraz odpowiednia, solidna konstrukcja sprawiają, że drewniany wózek jest obowiązkowym prezentem dla dziewczynki na jej pierwsze urodziny.

 

Puzzle drewniane „dotknij i poczuj”

Prezent na pierwsze urodziny

Ciekawą propozycją dla małego dziecka, które nie radzi sobie jeszcze z puzzlami są drewniane układanki. Dostępne w różnych wariantach tematycznych i o zróżnicowanej liczbie elementów rozwijają mowę, koordynację ręka – oko, uczą abstrakcyjnego myślenia.

Puzzle drewniane „dotknij i poczuj”, które wybraliśmy, składają się z czterech dużych, łatwych do uchwycenia elementów z obrazkami zwierząt. Pod każdym elementem kryje się inna faktura materiału, pomocna przy dopasowywaniu poszczególnych części układanki. To idealna niespodzianka dla malucha ponieważ różne faktury to także dodatkowe wrażenia działające stymulująco na zmysł dotyku.

 

Jeździk drewniany Szalony Wilk

Prezent na pierwsze urodziny

Roczne maluchy są w ciągłym ruchu. Nie potrafią zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu. Do spożycia energii posłuży im drewniany, stabilny, utrzymany w żywej i przyjemnej kolorystyce jeździk Wilk firmy Ebulobo.

Jeździk wykonany jest w całości z drewna lakierowanego. Ma oryginalny kształt, skręcaną kierownicę i podgumowane kółka dzięki którym nie będzie się ślizgał na podłodze. Wilk ma na głowie wygodne rączki do trzymania i ogon, który pełni dodatkowo rolę oparcia.

Czterokołowy jeździk to ciekawa propozycja dla najmłodszych ponieważ wspomaga pracę mięśni, ich balans i siłę w czasie krótkich, lecz częstych podróży. Dodatkowo, pomoże dziecku zachować równowagę, będzie uczył koordynacji ruchowej i zwinności.

 

 Soledad Bravi – Księga dźwięków

Prezent na pierwsze urodziny

Księga dźwięków to obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego malucha.
Jej wesołe obrazki zachęcają najmłodszych do wspólnego oglądania, czytania i zabawy w wydawanie dźwięków.

Ta książka aż kipi od najróżniejszych odgłosów – eoeoeo, dzyń dzyń, gul gul, apsik,kum, kum, dzyń – to tylko kilka przykładów z mnóstwa dźwięków ukrytych w pomysłowym, pokaźnym i barwnie ilustrowanym zbiorze onomatopei dla najmłodszych. Polecamy!

 

Tablica manipulacyjna ZUZU 

Prezent na pierwsze urodziny

To bardzo ciekawa alternatywa dla wszystkich zabawek kupionych w sklepie, która z pewnością ucieszy każdego malucha.
Tablica manipulacyjna oparta jest o założenia pedagogiczne Marii Montessori i w formie zabawy zapewnia rozwój umiejętności samoobsługi, motoryki małej, koordynacji wzrokowo – ruchowej oraz percepcji słuchowej i czuciowej.

Tablice manipulacyjne ZUZU utrzymane w kolorystyce biało-żółto-czerwono-czarnej wykonane są ręcznie a znajdziecie na nich m.in. miarkę, światło, dzwonek rowerowy,  rzepy o różnych długościach i kolorach, plastikowe kółka na pasku, zasuwkę, łańcuch z kluczykiem do kłódki, domek-tablicę, saszetkę zasuwaną na zamek i wiele innych przedmiotów codziennego użytku, które często są poza zasięgiem małych rączek.

Obserwujcie nas uważnie bo niebawem o tablicy napiszemy dużo więcej!

 

Sorter drewniany ślimak do ciągnięcia

Prezent na pierwsze urodziny

Sorter czyli popularna zabawka polegająca na dopasowywaniu kształtów klocków do otworów w pudełku jest idealnym pomysłem na prezent na roczek.

Zabawa dostarcza niemało radości rozwijając jednocześnie zdolności poznawcze, manualne, koordynację ręka – oko i umiejętność logicznego myślenia dziecka.

Wybór rodzajów sorterów robi ogromne wrażenie. My proponujemy zabawkę składającą się z dwóch części: podstawy na kółkach i bębna-skorupy ślimaka. Poza dopasowywaniem kształtów klocków ślimak ma także inną właściwość. Kiedy nasz maluch ciągnie ślimaka za sznurek, skorupa zaczyna się obracać a klocki umieszczone w środku podskakują, wydając dźwięki jeszcze bardziej zwracając uwagę dziecka na zabawkę. Jednym słowem dużo radości na długi czas!

 

Koń na biegunach

Prezent na pierwsze urodziny

Każdy malec uwielbia huśtanie i łagodne bujanie. Podświadomie mózg dziecka kojarzy tę czynność ze spokojnym, sielankowym i bezpiecznym czasem spędzonym w brzuchu mamy. Nic więc dziwnego, że koń na biegunach jest jedną z niewielu zabawek, na której widok nie zmienia się reakcja od wielu lat – entuzjazm i szczery uśmiech na twarzy.

Wśród chińskich koników wydających dziwaczne odgłosy, można także znaleźć proste, drewniane i ponadczasowe rozwiązania, które nie tylko będą podobały się maluchowi ale także będą cieszyły oko rodziców.

Nasz wybór i rekomendacja to długowieczne, robione z drewna i ręcznie malowane koniki na biegunach z Turkusowej Pracowni.

Starannie wykonany, malowany bezpieczną dla dzieci, certyfikowaną farbą tablicową (certyfikat EN71) sprawi radość każdemu maluchowi. Można wybrać swój wymarzony motyw i kolor a dzieci dodatkowo mogą go upiększać według własnych upodobań, wystarczy troszkę wyobraźni i kolorowa kreda.

Każdy maluch będzie zachwycony takim prezentem.

 

Piramida z klocków z obrazkami

Prezent na pierwsze urodziny

Zabawa w układanie i burzenie piramidy z klocków to wspaniała zabawa już dla półrocznych maluchów.

Piramida firmy Djeco, którą polecamy  wykonana jest ze sztywnego, laminowanego kartonu trudnego do zniszczenia. W jej skład wchodzi 10 kolorowych, pobudzających wyobraźnię, różnej wielkości klocków. Pudełka można ustawiać jedno na drugim tworząc wysoką piramidę lub inne efektowne budowle. Na zakończenie zabawy klocki można umieścić w kartonie chowając je według zasady „jeden w drugi”.

Jest to zabawka prawdziwie kreatywna i manipulacyjna. Na każdej ścianie kostki umieszczony jest inny rysunek związany z tematem przewodnim piramidy oraz dodatkowo na każdym klocku widnieją cyfry od 1-10 wraz z symbolizującą ilością przedmiotów, dzięki czemu dziecko wkracza w świat liczenia.

Piramida daje wiele ciekawych możliwości samodzielnej i wspólnej zabawy. Sprawdźcie sami!