Inspiracje, Książka

Obrazkowe zgadywanki na wakacje i nie tylko

Wydawnictwo Olesiejuk poleca dla najmłodszych nie tylko na wakacje:

„Obrazkowe zgadywanki ZOO”

Obrazkowe zgadywanki ZOO

W tej zabawnej książce znajdziecie mnóstwo rysunków ilustrujących życie w zoo, dzięki którym poprzez zabawę maluchy poznają otaczający świat.

Pozycja idealnie pomaga w rozwijaniu pamięci dziecka, zmysłu obserwacji, rozpoznawaniu obrazków, powtarzaniu określonych słów i ćwiczeniu zdolności językowych.
Młodzi czytelnicy, szukając mniejszych i większych szczegółów, licząc detale, odpowiadając na różne pytania mogą idealnie ćwiczyć swoją spostrzegawczość.

To świetna książka do zabrania ze sobą na wakacje. Sprawdzi się przede wszystkim  w czasie podróży, umilając czas i przynosząc wiele radości całej rodzinie.

„Piękne opowieści dla 4-latka”

Piękne opowieści dla 4-latka

Baśnie, zabawne opowieści i wierszyki od pokoleń towarzyszą dzieciom pobudzając wyobraźnię i wprowadzając w ich życie odrobinkę magii.

W zbiorze zatytułowanym „Piękne opowieści dla 4-latka” znajdziemy mniej lub bardziej znane opowieści zaliczane do kanonu literatury dziecięcej takie jak np. Czerwony Kapturek, Trzy małe świnki, Królewna Śnieżka, Trzy kociaki czy Pani Michalina.

Opowieści dla 4-latka to idealna pozycja pozwalająca poznać wiele niezwykłych losów bajkowych bohaterów.

„Poznaj mieszkańców zagrody”

Poznaj mieszkańców zagrody

Dzięki tej niezwykłej książce młodzi czytelnicy poznają mieszkańców wiejskiej zagrody. Znajdą tu odpowiedzi na pytania, które mogą zadać, obserwując zwierzęta żyjące na wsi. Dowiedzą się, co jedzą, w jaki sposób opiekują się swoimi młodymi i jaką rolę odgrywają w życiu ludzi.

Przyciągające wzrok ilustracje ale przede wszystkim 50 wyjątkowych dźwięków przybliżających obraz tętniącej życiem wsi, to coś co wyróżnia tę pozycję i sprawia, że dziecko samo chce zgłębiać tajniki zagrody, utrwalać to, co już zna i zachwycać się ogromem nowych zjawisk.

„Wielka podróż rodziny Wszędobylskich”

Wielka podróż rodziny Wszędobylskich

To pięknie ilustrowana, dużego formatu pozycja zabierająca najmłodszych czytelników w podróż po 45 krajach świata wraz z Państwem Wszędobylskim i ich dziećmi, Florą i Nestorem.

Podróż wiedzie przez pięć kontynentów i blisko pięćdziesiąt krajów. W każdym państwie jest charakterystyczna zabudowa danego regionu i ukryta zagadka, którą musimy odszukać. To wcale nie łatwe zadanie ponieważ strony wypełnione są bardzo szczegółowymi ilustracjach w dużym formacie. Otwórzcie szeroko oczy i do dzieła! 

„10-minutowe opowiastki”

10-minutowe opowiastki

10-minutowe opowiastki to zbiór dziesięciu bajek wzbogaconych kolorowymi ilustracjami, o krótkiej formie pozwalającej na swobodne czytanie przed snem.

Proponowane historyjki takie jak np. psotny drewniany pajacyk, uczeń czarnoksiężnika i skrzydlaty koń to przyjazne, zabawne i pouczające opowiadania, których z uwagą i zainteresowaniem słuchają wszyscy, nie tylko najmłodsi czytelnicy. 

Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.