Inspiracje, Kuchnia, Zabawa

Nauka krojenia

Nauka krojenia

Jeśli Wasze dziecko uwielbia naśladować Was w kuchni w trakcie przygotowywania posiłków i w trakcie jedzenia trzymając w dłoniach swoje pierwsze sztućce mamy dla Was doskonałą propozycję na rozwijanie umiejętności posługiwania się nożem i naukę jego właściwego trzymania.

Drewniane owoce i warzywa do krojenia na rzep. Zadaniem dziecka jest przekrojenie produktów składających się z dwóch części połączonych rzepem na pół przy pomocy noża. Dzięki połączeniom na rzep podczas krojenia słyszymy charakterystyczny dźwięk krojonych owoców i warzyw a po rozkrojeniu wszystkich produktów z łatwością łączymy je ponownie i rozpoczynamy wszystko od początku.

Nauka krojenia

Zestawy do krojenia to idealna baza do nauki czynności życia codziennego. Pozwalają ćwiczyć koncentrację, zręczność, motorykę dłoni i koordynację wzrokowo-ruchową. To ciekawa zabawa dla małych kucharek i kucharzy pobudzająca wyobraźnię, kreatywność i ucząca logicznego myślenia np. przy łączeniu pokrojonych połówek w całość.

Nauka krojenia

Z najmłodszymi, na pierwszym etapie proponujemy naukę rozpoznawania i nazywania owoców i warzyw oraz ich kolorów. Następnie możemy ćwiczyć grupowanie, dobór produktów odpowiednich na śniadanie, obiad czy kolację – dzieci mogą komponować zdrowe, pełnowartościowe sałatki, zupy i przekąski. Nieco starszym maluchom zaproponujmy krojenie, które jest całkiem skomplikowaną czynnością – wymaga ono skoordynowanej pracy rąk oraz niemałej siły mięśni.

Nauka krojenia

Poza aspektem edukacyjnym, zestawy to także doskonały pomysł na zabawę w dom, w odgrywanie ról i okazja do rozmowy i rozwijania umiejętności językowych.

Prezentowane przez nas zestawy są wytrzymałe i starannie wykonane z naturalnego drewna. Spełniają wymogi dotyczące bezpieczeństwa – do ich produkcji użyto nietoksycznych farb więc dzieci bez obaw mogą brać je do buzi.

Nauka krojenia

Dodatkowo, dla nas wielką zaletą drewnianych warzyw i owoców do krojenia jest fakt, że zestawy rosną razem z dzieckiem – interesują zarówno dwulatka jak i siedmiolatka.