Inspiracje, Podróże, Zabawa

Lawendowe wakacje nad jeziorem

Tegoroczne wakacje zaliczmy do bardzo udanych. Długo zastanawialiśmy się jakie miejsce wybrać aby każdy był zadowolony. My potrzebowaliśmy beztroskiego odpoczynku na hamaku, ciszy, spokoju, pysznego domowego jedzenia i spacerów po lesie, a nasz maluch przyjaznego dla dzieci otoczenia, swobody i bezpiecznego kontaktu z naturą bez tłumu animatorów, dmuchanego zamku, tresowanych małpek, straganów i fali turystów.

Trafiliśmy do Lawendowa – pełnego uroku miejsca z niesamowitą atmosferą i pyszną naturalną kuchnią, w którym mogliśmy komfortowo wypocząć a nasz maluszek wybiegał się za wszystkie czasy po zielonych wzgórzach, lesie i sadzie owocowym.


Lawendowo to klimatyczny stary dom i sielski, rustykalny, zadbany pensjonat powstały na miejscu dawnej obory w mazurskim gospodarstwie liczącym ponad 100 lat. Siedlisko to prawie dwadzieścia hektarów pól, łąk i zagajników położonych bezpośrednio nad objętym strefą ciszy jeziorem Ułówki w sercu Mazur Garbatych.

To idealne miejsce do wypoczynku dla młodszych i starszych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Lawendowo spodoba się zarówno osobom lubiącym spędzać czas wędrując po mazurskich szlakach z lornetką i aparatem w ręku oraz tym, którzy wolą przemierzać bezkresne zielone przestrzenie na rowerze, leżeć na leżaku, pić kawę na tarasie czy wpatrywać się w rozgwieżdżone niebo.


Dla miłośników wypraw po jeziorach pensjonat oferuje bezpłatne wypożyczenie rowerów wodnych, kajaków i łodzi. Amatorzy rozrywek lądowych mają do dyspozycji bibliotekę, stół do bilarda, stół do gry w ping-ponga oraz tor i kule do gry w boules. Można skorzystać także z sauny w ogrodzie.

Najmłodsi goście całe dnie spędzają w ogromnym, zielonym ogrodzie pełnym hamaków i leżaków, z placem zabaw, trampoliną, zjeżdżalniami i huśtawkami. Godzinami biegają nad szuwarami, zaprzyjaźniają się z rechoczącymi żabami i innymi maluchami. Jak w bajce 🙂

Miło jest znaleźć się w miejscu, w którym klimat i niesamowitą domową atmosferę, poza urokliwą naturą, tworzą przede wszystkim ludzie. Z jednej strony przyjaźni, uśmiechnięci i pomocni gospodarze, a z drugiej otwarci i przemili goście.

Lawendowo to kameralny pensjonat, co z pewnością sprzyja relaksowi i nawiązywaniu kontaktów. Już po kilku godzinach pobytu wszyscy odwiedzający się znają. Rozmawiają, śmieją się i pieką kiełbaski nad ogniskiem. Jest sielsko i miło.


Warto odwiedzić Lawendowo chociażby na chwilę, by poczuć niezwykła magię tego miejsca. My się zakochaliśmy i wracamy za rok!