Inspiracje, Książka, Zabawa

Książki dla małego odkrywcy

Przedstawiamy Wam dzisiaj imponujące albumy Wydawnictwa Dwie Siostry pełne wiedzy i całostronicowych ilustracji w stylu dawnych rycin, które zajmą maluchy i dorosłych na wiele godzin.

„Pszczoły” – Wojciech Grajkowski

„Pszczoły” to imponujący, dziecięcy atlas pszczelarstwa idealny zarówno dla malucha jak i dorosłego czytelnika.

Album pozwala poznać tajemnicze królestwo pszczół. Dowiemy się, dzięki niemu, wielu szczegółów dotyczących cyklu życia pszczół, roli w przyrodzie, wpływu na życie człowieka. Poznamy organizację pszczelej rodziny, podział obowiązków, opisy pracy bartnika i współczesnego pszczelarza. Budowa ula, ich rodzaje i wędrowna pasieka – to tylko niektóre zagadnienia poruszane w tym wielkoformatowym kompendium wiedzy małego pszczelarza.

Poza przekazywaną treścią, warto wspomnieć także o niesamowitych, kolorowych, pełnych szczegółów ilustracjach, które sprawiają, że to pozycja idealna  dla czytelnika w każdym wieku.

„Dinozaurium” – Lily Murray

To kolejna wielkoformatowa pozycja pełna wiedzy i zadziwiających, całostronicowych ilustracji w stylu dawnych rycin. Znajdziemy tu niezwykłą kolekcję mezozoicznych bestii, od niewielkich troodonów, przez straszliwego tyranozaura, po 25-metrowego brachiozaura. Poznamy charakterystykę dinozaurów, czas w jakim żyły, długość i wagę każdego osobnika oraz ich specyficzne elementy budowy czy charakteru.

Warto wspomnieć, że książka to autentyczne, potwierdzone kompendium wiedzy, uzupełnione o informacje dotyczące odkryć dokonanych na terenie Polski. To album, do którego wielokrotnie będziemy powracać. Z pewnością posłuży dzieciom w wieku szkolnym i będzie pięknym oraz wartościowym pomysłem na prezent.

„Drzewa” – Wojciech Grajkowski

„Drzewa” to kolejny kolorowy, gigantyczny album zachwycający przede wszystkim całostronicowymi, przepięknymi, szczegółowymi ilustracjami.

Autorzy przekazują nam wiedzę i ciekawostki na temat drzew zaczynając od podstaw – prezentują drzewo jako roślinę, omawiają różne ich gatunki, a także cechy charakterystyczne i typowe zachowania. Wspominają również jak ważna jest ich obecność dla człowieka.

Wiedza w pigułce zawarta w albumie to ogromna inspiracja dla małych i dużych zachęcająca do częstszych obserwacji przyrody. Po tej lekturze nasz maluch zafascynował się gatunkami drzew a przede wszystkim rodzajami liśćmi. Z każdego spaceru przynosimy niemalże tonę liści, które suszymy i wkładamy do albumu 🙂