Inspiracje, Kuchnia, Mama

Kawa z mleczną pianką

Kawy z mleczną pianką są niezwykle popularne nie tylko w restauracjach i kawiarniach, ale wiele osób przygotowuje je także we własnym domu. Nie są one jedynie pobudzającymi napojami, które pije się, aby nie zasnąć i mieć więcej energii ale często podaje się je z wieloma deserowymi dodatkami np. syropami, suszonymi owocami, lodami czy bitą śmietaną. Podpowiemy Wam dzisiaj jak przygotować latte macchiato z bitą śmietaną przy użyciu ekspresu do kawy Philips 5000 LatteGo.

Na początek kilka słów o samym ekspresie.Philips 5000 LatteGo to automatyczny ekspres do kawy z nowym, ciekawym rozwiązaniem – systemem spieniania mleka LatteGo, który przygotowuje aksamitną piankę do kaw mlecznych i jest prosty i szybki w czyszczeniu.

Automatyczne ekspresy do kawy często wyposażone są w  systemy spieniające z rurką, która pobiera mleko bezpośrednio z kartonu lub karafki. Rozwiązania te składają się z kilku części i nie zawsze łatwo je utrzymać w czystości. W przypadku LatteGo mamy tylko dwa elementy łatwe w montażu i czyszczeniu. Mycie całego systemu pod bieżącą wodą zajmuje nie więcej niż 15 sekund a dodatkowo LatteGo można myć w zmywarce!


Ekspres wyposażony został w ceramiczny młynek z 5-stopniową regulacją mielenia ziaren i zaprojektowany jest przede wszystkim z myślą o miłośnikach kaw białych. Za jednym dotknięciem dzięki dedykowanym przyciskom przygotujemy w nim wyśmienite cappuccino, latte macchiato, café au lait, spienione mleko ale także klasyczną czarną kawę, americano i espresso.

Korzystanie z ekspresu jest nieskomplikowane i bardzo intuicyjne – wyświetlacz za pomocą komunikatów tekstowych oraz ikon przeprowadza nas przez proces obsługi oraz czyszczenia. Wystarczy nacisnąć przycisk by cieszyć się ulubioną kawą, dostosowaną do swoich upodobań – możemy regulować jej objętość, moc, temperaturę i intensywność aromatu.To co jest dla nas istotne w ekspresie Philips 5000 LatteGo to również funkcja automatycznego płukania oraz wyjmowany blok zaparzający, który można szybko i dokładnie opłukać pod bieżącą wodą. Dodatkowo, ekspres posiada filtr wody AquaClean usuwający zanieczyszczenia oraz niepożądane aromaty z wody a regularna wymiana filtrów powoduje, ze ekspres odkamienia się bardzo rzadko. Jest kompaktowy więc bez problemu zmieści się nawet w najmniejszej kuchni.

Philips 5000 LatteGo polecamy każdej zabieganej mamie ponieważ przygotowanie w nim swojej ulubionej mlecznej kawy zajmuje jedynie chwilę i jest niezwykle proste!Na koniec mamy dla Was obiecany przepis na pyszne latte macchiato z bitą śmietaną i jedwabistą, gładką mleczną pianką: