Inspiracje, Mama

Jędrne ciało po ciąży

Dbałość o własne zdrowie i samopoczucie po porodzie umożliwia szybki powrót do formy, który nie tylko jest ważny dla nas – mam, ale przede wszystkim dla naszych maluchów.

Chcąc szybko wrócić do sylwetki sprzed ciąży, często rozpaczliwie sięgamy po wszystkie wyszczuplające i ujędrniające kosmetyki dostępne na rynku. Czy one działają? Różnego rodzaju maseczki, olejki i balsamy napewno pomagają wygładzić i nawilżyć skórę na zewnątrz jednak jeśli borykamy się z wyraźnym cellulitem i mocnym brakiem jędrności skóry warto wypróbować masaż rolkami drenującymi Icoone, który modeluje ciało i działa antycellulitowo.


W trakcie ciąży warunki do rozwoju cellulitu są idealne. Estrogeny powodują, że organizm chętnie magazynuje tłuszcz a brak regularnego ruchu i wysiłku sprzyja zastojom limfy, która usuwa z organizmu toksyny. Żeby skutecznie pozbyć się cellulitu, który jest wynikiem działania hormonów trzeba rozbić zgromadzony tłuszcz.

Podciśnieniowy masaż drenującymi rolkami Icoone jest nowoczesną metodą w walce z cellulitem i wiotkimi, rozciągniętymi po ciąży włóknami kolagenowo-elastynowymi. Nazywany jest bańką chińską XXI wieku ponieważ jego podstawowe działanie jest podobne do założeń bańki chińskiej, która świetnie redukuje cellulit i tkankę tłuszczową.


Na czym polega zabieg? Icoone pracuje za pomocą głowic masujących wyposażonych w rolki z licznymi mikrootworami, które zasysając powietrze zapewniają intensywną i precyzyjną stymulację każdego milimetra skóry, nie rozciągając jej i nie powodując urazów.

Mikro-masaż jest zupełnie bezpieczny, bezbolesny, nie rozciąga skóry, nie rozgrzewa układu limfatycznego, nie powoduje skutków ubocznych a dodatkowo  jest naturalnym zabiegiem jaki bez obaw można wykonywać w okresie aktywnego karmienia piersią.


Po pierwszym zabiegu widać już wyraźnie wygładzoną i ujędrnioną skórę. Jeśli jednak zależy nam na długotrwałym efekcie regeneracji skóry i poprawie jej elastyczności rekomendowane jest wykonanie serii 10-15 zabiegów po to by wspomóc przemianę materii oraz stale i skutecznie pobudzić układ limfatyczny do działania.

Pamiętajmy jednak, że same zabiegi nigdy nie dadzą takich rezultatów, jak zabiegi połączone z odpowiednią dietą i ćwiczeniami.


Do wykonania serii zabiegów wybrałam warszawską klinikę Dr Beata Dethloff. To nowoczesne centrum anti-aging, które oferuje holistyczną opiekę w zakresie medycyny i ginekologii estetycznej, laseroterapii, dermatologii, kosmetologii, SPA, trychologii i dietetyki oraz testów genetycznych i pokarmowych. Polecam wszystkim!