Inspiracje, Książka

Jak niesamowita jest przyroda

Poznajcie nasze propozycje książkowe dla najmłodszych odkrywców i fascynatów przyrody od wydawnictwa Adamada.

„Góra i dół. Zobacz, jak niesamowita jest przyroda” – Patricia Hegarty, Tanera Simon

Góra i dół to idealna propozycja dla najmłodszych odkrywców i fascynatów natury. Autorzy przekazują dzieciom wiedzę i ciekawostki na temat fauny i flory z różnych zakątków świata. Zawarte w książce informacje to ogromna inspiracja dla małych i dużych zachęcająca do częstszych obserwacji przyrody.

Poza treścią, ogromnym atutem pozycji jest pomysłowy sposób przedstawienia świata zwierząt u góry (czyli na lądzie i w powietrzu) oraz na dole (pod ziemią i w wodzie). Każda z ilustracji przedstawia to, co widać na pierwszy rzut oka – ocean, rzekę… Gdy jednak przekręcimy podzieloną na pół stronę, zobaczymy to, co pod spodem – wnętrze lasu, góry czy świat głębin.

„Kto się chowa w lesie i na śniegu?”- Pavla Hanácková

Kogo tu spotkamy? Wewnątrz książeczki schowało się aż 20 zwierząt. Odnalezienie między innymi lisa polarnego, kameleona, sowy i leniwca wcale nie będzie takie łatwe bo wszystkie te zwierzaki to mistrzowie kamuflażu.

Niektóre owady wyglądają jak gałązka albo kwiat orchidei. Są ośmiornice, których skóra może przypominać piasek lub koral. Żółwie, które potrafią udawać kamienie… Poszukiwania czas start!

„Księga ziemi”- Jonathan Litton

Księga Ziemi to popularnonaukowa pozycja adresowana do nieco starszych maluchów. Stanowi idealną pomoc przy nauce biologii, geografii czy przyrody. Jest idealna dla małych odkrywców, którzy wciąż poszukują wiele odpowiedzi na swoje pytania.

Księga Ziemi odkrywa tajemnice naszej planety. Dowiemy się z niej jak troszczyć się o nasze miejsce na ziemi, z czego jest zbudowana, jakie procesy w niej zachodzą oraz jakie życie się na niej toczy. Przyjrzymy się ekosystemowi w różnych częściach świata, pustyniom, lasom deszczowym czy oceanom.

W książce znajdziemy naturalistyczne ilustracje dzięki czemu księga sprawi wrażenie wielkiej i tajemnej skarbnicy wiedzy, wyjątkowego połączenia niezwykłych informacji i bardziej dzieła sztuki, niż książki naukowej.