Inspiracje, Książka, Zabawa

Edukacyjny prezent dla 4-latka

Temat prezentu na urodziny jest częstym problemem i zagadką dla dziadków, znajomych a nawet rodziców. Ważne by wybrać coś odpowiedniego dla danej fazy rozwoju malucha, coś z czego dziecko się ucieszy i co zainteresuje go na dłużej.

Jeśli szukacie oryginalnych, edukacyjnych pomysłów i inspiracji na prezenty dla 4-latków mamy coś dla Was.

Planetarium – Muzeum Kosmosu


Planetarium
to efektowny album wielkiego formatu, w którym znajdziemy informacje o gwiazdach, planetach i niezwykłych zjawiskach na niebie. Dzięki niesamowitym, kolorowym i szczegółowym ilustracjom obejrzymy gigantyczne galaktyki, komety i księżyce, zobaczymy jak rodzą się gwiazdy i jak wygląda droga mleczna.

Wiedza w pigułce zawarta w książce to ogromna inspiracja dla małych i dużych zachęcająca do częstszych obserwacji nieba. To album, do którego wielokrotnie będziemy powracać i który z pewnością posłuży dzieciom w wieku szkolnym i będzie pięknym oraz wartościowym pomysłem na prezent. Nasz czterolatek uwielbia!

Duuuże puzzle Moje ciało – Czu Czu

Puzzle to zawsze dobry wybór! To prezent oryginalny, ponadczasowy i mądry. Układanie puzzli stymuluje pamięć, koncentrację, spostrzegawczość i sprawność manualną już od najmłodszych lat. Jeśli układanki dodatkowo przedstawiają lubiane przez maluchy motywy, są precyzyjnie i ładnie wykonane to mamy wybór prezentu z głowy!

Takie są właśnie puzzle XXL Moje ciało, które po ułożeniu stają się ogromnymi planszami do zabawy i obserwacji swojego ciała. Dzięki 6 anatomicznym układankom najmłodsi poznają tajemnice organizmu człowieka, w tym budowę układów kostnego, mięśniowego, trawiennego i krążenia. Zobaczą także różnice między chłopcem a dziewczynką.

Ale puzzle Mapa Polski – Czu Czu


Mapa Polski
to kolejna, pełna szczegółów układanka zapraszająca na wycieczkę po Polsce. Dzięki ułożonej mapie dowiemy się jakie zwierzęta zamieszkują Morze Bałtyckie, a które spotkać można w Tatrach. Sprawdzimy dokąd wybrać się na spływ kajakowy i gdzie spotkamy syrenkę.

Puzzle są kolorowe, solidne i staranne. Wysoka jakość wykonania gwarantuje, że posłużą na długo.

Drewniane klocki Puls-Art – Ssaki

Klocki dla dzieci Puls-Art to mądry i przemyślany prezent dla każdego małego konstruktora rozpoczynającego edukację poprzez zabawę. Zestaw sześciu drewnianych klocków, na których znajduje się 6 różnych ilustracji do ułożenia daje wiele możliwości twórczych. Można tworzyć obiekty płaskie jak i przestrzenne.

Klocki kształtują wiele zdolności dziecięcych. Uczą logicznego myślenia, cierpliwości, wytrwałości, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, ćwiczą sprawność i motorykę małą. Są wykonane z litego drewna, dzięki czemu są trwałe oraz przyjazne środowisku.

W ofercie znajdziecie wiele wzorów do wyboru a nawet możecie stworzyć go sami. To idealny upominek dla każdego małego miłośnika przyrody!

Zagrajmy, mamo. Myszki w ogrodzie


Myszki w ogrodzie
to idealna propozycja dla czterolatków. Gra ćwiczy i uczy spostrzegawczości, koncentracji, nazw kolorów i liczenia. Dzięki atrakcyjnej, nieskomplikowanej szacie graficznej i dodatkom cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i zajmuje najmłodszych na długo.

Gra składa się z kilku elementów: planszy przedstawiającej ogród z  mysimi norkami oraz dużych drewnianych figurek-myszek. Zabawa polega na chowaniu myszek w odpowiednich norkach: schowanie jednej powoduje automatyczne pojawienie się w ogrodzie innej. Myszka, która wychodzi z norki zjada przysmaki w swoim kolorze. Pomóżmy myszkom zjeść jak najwięcej przysmaków!

Zagrajmy, mamo. Krówka w kuchni


Krówka w kuchni
to pomoc rozwijająca u dzieci umiejętność sylabizowania.  Gracze pomagają krówce przyrządzić posiłek. Jedna z osób wystukuje łyżką sylaby składników potrzebnych do gotowania. Pozostali starają się jak najszybciej odnaleźć płytkę z wystukiwanymi składnikami.

Zabawa wspiera dzieci w rozwoju mowy. Pomaga poznać i stosować sylaby, ćwiczy słuch fonematyczny, pamięć i koncentrację oraz sprawność ruchowo-wzrokowo-słuchową. Zachęca do liczenia i porównywania elementów.

Gra Loteryjka. Pory roku

Lotto to jedna z najbardziej lubianych i nieskomplikowanych gier dla najmłodszych. W zestawie znajduje się 6 kolorowych, tekturowych plansz oraz 36 solidnie wykonanych, odpornych na podarcia i pogięcia żetonów z ciekawymi obrazkami. Gra polega na wyszukiwaniu szczegółów i dopasowaniu obrazka na żetonie do odpowiedniego miejsca na planszy.

Oprócz aspektów rozrywkowych gra posiada również aspekty edukacyjne: maluchy dzięki niej ćwiczą pamięć, koncentrację, spostrzegawczość, precyzję i koordynację wzrokowo-ruchową, porządkowanie i grupowanie a także umiejętność rozpoznawania i nazywania zjawisk atmosferycznych i pór roku.

100 zabaw z robotem Eliotem

100 zabaw z robotem Eliotem to zestaw rozwijających zadań dla cztero- i pięciolatków. Dzięki urozmaiconym zagadkom i zaproponowanym ćwiczeniom maluchy wzbogacą słownictwo, udoskonalą kompetencje matematyczne, logiczne i językowe.

Ciekawe łamigłówki zawarte w książce i na 30 dwustronnych, zmywalnych kartach przybliżą dziecku świat kosmosu i pobudzą wyobraźnię. To także świetna pomoc przygotowująca najmłodszych do umiejętności pisania.

Porysuj mnie

Porysuj mnie to książka grafomotoryczna do zabawy kropkami. Znajdziemy tu wiele zadań do wykonania, do kolorowania i bazgrania, a przede wszystkim do kreatywnej zabawy. Kropki można rysować, łączyć, wypełniać i obrysowywać. Można ich szukać, przeciskać się miedzy. Zaczynamy od prostych zadań, a kończymy na naprawdę sporych wyzwaniach.

Interaktywna, niezapomniana, zachęcająca dzieci i dorosłych do wspólnej, ciekawej zabawy i nauki. Niezwykła reakcja dziecka na proponowane zadania gwarantowana! Sprawdźcie sami!