Inspiracje, Książka

Edukacyjne propozycje dla dwulatka

Każde dziecko chce się uczyć, rozwiązywać zagadki, kolorować, malować, naklejać, obserwować, opowiadać, porównywać. Potrzebuje jedynie ciekawych zadań i ćwiczeń przygotowanych na miarę jego możliwości, które zapewnią rozwój i satysfakcję.

Proponujemy Wam dzisiaj kilka edukacyjnych pozycji dla 2 latka wydawnictwa Olesiejuk – książki obrazkowe, kartonikowe, planszowe, dostosowane do zdolności i koncentracji uwagi dziecka.

W każdej z przedstawionych poniżej pozycji znajdują się różnorodne zadania i ćwiczenia, które umożliwiają dzieciom rozwijanie spostrzegawczości, kształcenie umiejętności logicznego myślenia i doskonalenie sprawności manualnych. Staranne opracowanie graficzne oraz dołączone naklejki uatrakcyjnią i zachęcają do wykonywania ćwiczeń.

„Świat wokół nas”, „Przyroda wokół nas”

Książki zawierają naklejki, zagadki i łamigłówki, dzięki którym poprzez zabawę maluchy poznają otaczający świat. Znajdziemy tu też wycinanki, karuzelę do powieszenia oraz pudełko do samodzielnego złożenia.

Pozycje idealnie pomagają w rozwijaniu pamięci dziecka, rozpoznawaniu obrazków, powtarzaniu określonych słów i ćwiczeniu zdolności językowych.

„Brawo dwulatku”

Każdy z kolorowych plecaczków zawiera zeszyt z zadaniami, naklejkami i wkładkami do wycięcia, dużą kolorowankę edukacyjną oraz bajki dostosowane do wieku dziecka, idealne dla maluchów uczących się mówić.

Dzieci lubią kolorowe książki i historyjki obrazkowe opowiadane przez mamę czy tatę, chętnie też sięgają po kolorowanki i naklejanki dlatego pamiętajcie o poręcznym plecaczku na krótsze i dłuższe wyprawy.

„Przedszkole żyrafki”

Przedszkole żyrafki to komplet zeszytów ze zgadywankami, zabawami plastycznymi i językowymi, które rozwiązujemy za pomocą naklejek wybieranych spośród kilku odpowiedzi.

Rozwiązując zagadki, obserwując, porównując, kreśląc, malując i kolorując, maluchy uczą się poprawnej wymowy, myślenia i tworzenia.


Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.