Inspiracje, Zabawa

Edukacyjne lale hand made

Dzielimy się dzisiaj z Wami naszym nowym odkryciem – Rafineria Cukru to polska marka unikatowych, praktycznych, edukacyjnych i ręcznie szytych lalek oraz akcesoriów dla dzieci.

Choć na rynku aktualnie nie brakuje przytulanek i realistycznych lal hand made, to te są zupełnie wyjątkowe – posiadają delikatnie dzwoniące serce a do ich produkcji wykorzystywane są specjalnie wyselekcjonowane, miękkie, idealne do przytulania materiały.

Aby dostarczyć dzieciom jeszcze więcej frajdy, Rafineria Cukru proponuje oryginalne imiona dla wszystkich lal oraz różne struktury tkanin wykorzystanych przy akcesoriach i wymiennych elementach ich garderoby np. guziki, tasiemki, sznurki, rzepy, zamki, kieszonki a także szafę z wieszakami, która wzbudza zainteresowanie maluchów i zachęca do zabawy. Dodatkowe ubranka można łatwo zdejmować, komponując strój według własnego upodobania bądź np. pogody za oknem.

Edukacyjne lale hand made

Ogromną zaletą jest wielkość lalek. Ich około 54 cm ciało jest miłe w dotyku i łatwo można je zginać dzięki czemu Nina, Ana, Ruda, Luna, Nola, Sea czy Sofia mogą samodzielnie siedzieć.

Dla naszego malucha jest to wielkim ułatwieniem i atrakcją ponieważ w takiej pozycji chętnie ćwiczymy schemat ciała.

Edukacyjne lale hand made
Przedstawiane przez nas ręcznie robione lalki nie tylko zdobią pokoje i służą rozrywce lecz także uczą odpowiedzialności i wzbudzają instynkt opiekuńczy.

W zależności od tego jakie aktywności z lalami zaproponujemy naszym maluchom, ich zadaniem będzie np. stymulacja rozwoju emocjonalnego, rozwoju mowy, zachęcanie do nauki i poznawania świata. Dodatkowo, tworzony przez dzieci świat dla lalek imitujący realne życie pozwoli rozwinąć wyobraźnię i nabyć umiejętności społeczne.

W ramach ćwiczeń praktycznego życia, dzięki którym poprzez aktywne, powtarzające się działania, dzieci uczą się samodzielności, niezależności, czują się ważne i potrzebne, ćwiczymy z naszą Sofią i maluszkiem umiejętność czesania i upinania włosów, ubierania, rozbierania, wieszania ubrań na wieszaki, odpinania i zapinania różnej wielkości guzików i zamków błyskawicznych oraz zawiązywania szalika.

Edukacyjne lale hand made
Pamiętajmy, że warto zachęcać nawet najmłodsze dzieci do wykonywania wszystkich tych aktywności ponieważ niepostrzeżenie usprawniają one małą i dużą motorykę, uczą kontrolować pracę mięśni, planować daną czynność i analizować jej poszczególne etapy.

Poprzez wzmocnienie koordynacji ruchowej maluchy stają się niezależne fizycznie i mogą zrobić więcej rzeczy samodzielnie.

Dla nas sznurowanie butów lalki czy zakładanie szalika to dodatkowy trening przed zawiązywaniem własnych bucików i osłanianiem szyi.

Edukacyjne lale hand made
Te ręcznie robione lale od Rafinerii Cukru to według nas idealny pomysł na spersonalizowany, oryginalny i jednocześnie modny prezent dla każdego malucha, który nie tylko bawi ale również uczy.