Inspiracje, Zabawa

Drewniany domek dla lalek

O tym, że maluchy uwielbiają naśladować dorosłych wiemy wszyscy. Poza sprzątaniem, majsterkowaniem, sytuacjami kuchennymi czy wcielaniem się w rolę sprzedawcy, dziewczynki i chłopcy lubią odgrywać także role rodziców.

Mamy dzisiaj dla nich doskonałą propozycję do rozwijania umiejętności manualnych i pobudzania kreatywności poprzez odgrywanie scenek, będących odzwierciedleniem codziennych, rodzinnych spotkań w domu.

Drewniany domek dla lalek Hape

Co to takiego? Drewniany, przenośny, wiernie imitujący prawdziwe wnętrze domu – domek dla lalek Hape, który sprawi mnóstwo radości każdemu dziecku i pozwoli mu na bezpieczną zabawę.

W wielopoziomowym domku Hape maluchy znajdą wiele pomieszczeń wykończonych w różnej kolorystyce i stylistyce: małą łazienkę, kuchnię, sypialnię, salon i pokój dla dzieci, które można urządzić małymi mebelkami oraz sprzętem odwzorowanym na najczęściej spotykanych w tradycyjnych mieszkaniach przedmiotach codziennego użytku. Nie zapomniano także o dodatkach – maluchy mogą udekorować swój domek kwiatami, dywanami, poduszkami i kocami.

Drewniany domek dla lalek Hape

Dodatkowo, oprócz wielu pokoi domek posiada przenośne schody, otwierane drzwi,  taras i letni dach z solarami – z możliwością zmiany na dach zimowy.

Nasze maluchy z radością przemeblowują domek, naśladują czynności kuchenne, sprzątają, zapraszają gości, dopasowują meble do charakteru i przeznaczenia danego pokoju. Duża powierzchnia domku pozwala na kreatywną, aktywną zabawę kilku osobom jednocześnie oraz daje możliwość tworzenia coraz to nowych historii i losów mieszkańców domu.

Drewniany domek dla lalek Hape

Drewniany domek dla lalek Hape inspiruje dzieci do aranżacji pomieszczeń według własnego pomysłu, rozwija myślenie, wyobraźnię przestrzenną, koordynację wzrokowo-ruchową, uczy odgrywania ról dorosłych, kształtuje kontakty społeczne i zapewnia zabawę na długi czas.

Domek rośnie razem z dzieckiem. Jest wytrzymały, solidnie i starannie wykonany, co gwarantuje, że posłuży do zabawy na dłużej.

Drewniany domek dla lalek Hape

Zabawka spełnia wymogi dotyczące bezpieczeństwa – do jej produkcji użyto nietoksycznych farb więc dzieci bez obaw mogą brać je do buzi, nie ma ostrych krawędzi, ani wystających elementów, jest wykonana z naturalnego i ekologicznego surowca.

Mimo tego, że domek posiada certyfikaty bezpieczeństwa zgodne z normami Unii Europejskiej to producent przeznacza go dla maluchów od czwartego roku życia. Naszym zdaniem domek dla lalek z wyposażeniem może stanowić wyzwanie już dla młodszego dziecka (pod opieką dorosłego) jako idealna baza do nauki czynności życia codziennego, zręczności, rozwijania wyobraźni oraz przedmiot badany rączkami i poznawany zmysłami wzroku i słuchu.

Drewniany domek dla lalek Hape

Firma Hape w swoim asortymencie posiada także dodatkowe zestawy mebelków i akcesoriów, którymi można doposażyć domek oraz nowe rodziny gotowe do zamieszkania na każdym z pięter.

Poza domkiem dla lalek, Hape w swojej ofercie posiada także inne zabawki dla maluchów m.in. drewnianego pieska Puppy (przeczytacie o nim więcej na profilu facebookowym) oraz drewniane klocki z limitowanej serii (nr handlowy E0439), które są częścią akcji charytatywnej „We Care We Share”, wspierającej dzieci mieszkające w regionach dotkniętych katastrofami, wojną, kryzysem ekonomicznym czy klęską żywiołową.

Jak to działa? Za każdy sprzedany zestaw klocków, drugi zestaw zostanie przekazany dziecku w Syrii, Kolumbii, Zimbabwe, Syrii, Indiach lub Chinach. Każdy zestaw z limitowanej serii opatrzony jest unikalnym pięciocyfrowym numerem seryjnym – dzięki któremu można sprawdzić, do jakiego kraju trafia taka sama zabawka. To szczytna inicjatywa, którą warto wesprzeć!

Drewniany domek dla lalek Hape

Drewniany domek dla lalek Hape