Inspiracje, Zabawa

Drewniana kolejka – prezent idealny

Temat wielkanocnej niespodzianki od Zajączka często spędza sen z oczu dziadków, znajomych czy rodziców. Istotne by podarować coś z czego z pewnością każdy maluch się ucieszy i co zainteresuje go na dłuższy czas.

Jeśli szukacie sprawdzonego pomysłu i inspiracji na prezent wielkanocny zarówno dla dziewczynki jak i chłopca mamy coś dla Was – kolejka drewniana Farma francuskiej marki Janod.

Zestaw składa się aż z 54 drewnianych elementów: torów, mostku, pociągu z lokomotywą i 3 wagonami oraz innych kolorowych figurek o różnych kształtach i wielkościach, takich jak zwierzęta wiejskie, rolnicy czy traktor z przyczepą, które zachęcają maluchy do długiej zabawy. Dodatkowo, w komplecie znajduje się pudełko w kształcie domku wiejskiego, które stanowi dodatkowy element scenerii.

Zestaw pozwala na tworzenie wielu scenariuszy zabaw z farmą w roli głównej. Oprócz układania torów, z których zbudujemy proste i bardziej skomplikowane trasy możemy również spróbować pobudzić kreatywność i wyobraźnię naszych maluchów proponując im wcielenie się w rolę budowniczego tworzącego swoje gospodarstwo wiejskie z elementami torowiska.

Praca na farmie to bardzo ciężkie zadanie, które wymaga wiele czasu. Aby w gospodarstwie życie toczyło się spokojnie i bezproblemowo trzeba wszystko logistycznie zaplanować. Należy pamiętać o posadzeniu drzew, zamontowaniu zagrody, pożywieniu dla krowy i konia, pasących się na pastwisku. Warto mieć w pobliżu traktor z wagonem do przetransportowania zwierząt oraz przewiezienia ściętego i wysuszonego siana do stodoły przez most…

Stworzenie własnego kolejkowego świata wymaga więc od maluchów zdolności logicznego myślenia, a rozmieszczenie i dopasowanie pozostałych elementów zestawu pomaga w rozwijaniu kreatywności, zdolności postrzegania przestrzennego oraz ćwiczy precyzję małych rączek.

Dodatkowo, odtwarzanie sytuacji na farmie znanych dzieciom z różnych obserwacji (dziadkowie, wyjazdy agroturystyczne, książki, filmy) oraz tworzenie własnych ról, pozytywnie wpływa na wszechstronny ich rozwój, wspierając zabawy z rówieśnikami oraz rozwiązywanie problemów.

Przedstawiana przez nas kolejka jest bezpieczna (bez ostrych krawędzi i wystających elementów) wytrzymała, starannie i estetycznie wykonana z wysokiej jakości drewna, z zachowaniem dbałości o najmniejsze szczegóły. Dzięki temu produkt odznacza się wysoką jakością, co gwarantuje, że posłuży do zabawy na długie lata.

Jednym słowem, drewniana kolejka Farma Janod dzięki żywej kolorystyce, ogromnemu wyborowi postaci, pojazdów i innych elementów pozwalających na tworzenie oryginalnych scenariuszy, na długo zainteresuje chłopców jak i dziewczynki w różnym wieku.

To idealna propozycja na wielkanocny prezent, który zagwarantuje radosne spędzenie czasu z całą rodziną bo z kolejki drewnianej trudno się wyrasta. Już to sprawdziliśmy 🙂

#janodnawielkanoc #designjanod  #rozwojzjanod #janodpolska