Inspiracje, Książka

Ćwiczenia z mówienia

Nasza dzisiejsza propozycja to nowości wydawnicze dla najmłodszych od Naszej Księgarni :

„Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania” – Marta Galewska-Kustra

Ulubiony bohater książeczek dla dzieci powraca! „Pucio i ćwiczenia z mówienia. Czyli nowe słowa i zdania” to już trzecia odsłona bestsellerowej serii książeczek edukacyjnych, które są idealnym narzędziem pracy z dziećmi, które dopiero rozwijają swój aparat mowy.

Tym razem wraz z Puciem, jego siostrą Misią oraz ich rodzicami i przyjaciółmi wybierzemy się na ferie w góry, by przeżywać kolejne wesołe przygody i jednocześnie w naturalny sposób rozwijać u dzieci umiejętność mówienia. Nie może Was zabraknąć!

„Gdzie się chowa śnieżna sowa? Znajduj zwierzęta na wszystkich kontynentach” – Anna Claybourne

W tej mądrej, edukacyjnej i zarazem zabawnej książce znajdziecie mnóstwo kolorowych rysunków ilustrujących różne obszary Ziemi wraz z żyjącymi tam gatunkami zwierząt, dzięki którym poprzez zabawę maluchy rozwiną swoją wiedzę o otaczającym świecie.

Pozycja idealnie pomaga w rozwijaniu pamięci dziecka, zmysłu obserwacji, rozpoznawaniu obrazków, powtarzaniu określonych słów i ćwiczeniu zdolności językowych.
Młodzi czytelnicy, szukając mniejszych i większych szczegółów, licząc detale, odpowiadając na różne pytania mogą idealnie ćwiczyć swoją spostrzegawczość.

Oprócz zabawy w poszukiwacza, maluchy dowiedzą się z książki  o wielu ciekawostkach dotyczących fauny i flory takich jak np. które zwierzę jest najszybszym lotnikiem, a które jest najbardziej jadowite? Kim są moloch straszliwy, patelnica niebieskoplama czy perewiaska marmurkowa.

Warto wspomnieć także o solidnym i pięknym wydaniu dostosowanym do małych rączek. Duży format i grube, tekturowe strony pozwalają na łatwe oglądanie i gwarantują, że książka wiele przetrwa.

„Feluś i Gucio idą do przedszkola” – Katarzyna Kozłowska

To wyjątkowa książeczka, która pomaga najmłodszym oswoić się z wieloma, czasem niełatwymi sytuacjami przedszkolnymi. Poprzez pogodne ilustracje pokazujące przyjazne wnętrze przedszkola przekonuje, że to naprawdę świetne miejsce i warto spędzać tutaj czas.

Feluś to trzylatek, który właśnie rozpoczyna swoją przygodę z przedszkolem. Razem z rodzicami przygotowuje się do tego wielkiego dnia wspólnie wybierając plecak i kompletując całą wyprawkę. Chłopiec nie zapomina także o swoim najwierniejszym towarzyszu – misiu Guciu, z którym razem wyruszają w nieznane…