Inspiracje, Zabawa

Co Pani dolega czyli o drewnianym zestawie lekarza

Lekarz, policjant, strażak, piosenkarka, weterynarz, nauczycielka czy detektyw? Kto z nas nie pamięta swoich pierwszych przemyśleń na temat wymarzonego zawodu?

Dziecięce plany na przyszłość bywają mniej lub bardziej zaskakujące.
Podchodźmy do nich ze spokojem ponieważ marzenia maluchów nie są stałe i potrafią zmieniają się kilka razy dziennie.

Warto jednak każdy pomysł potraktować poważnie i postarać się jak najlepiej przybliżyć dziecku aktywności, którymi zajmuje się wybrana osoba.

Na rynku znajdziemy wiele akcesoriów i pomocy, które ułatwią dziecku poznanie specyfiki danego zawodu.

Jeśli Wasz maluch, podobnie jak nasz, aktualnie marzy o tym by zostać lekarzem, możecie pomóc mu rozwijać swoją pasję proponując wspólne odgrywanie ról z wykorzystaniem lekarskiego niezbędnika.

Drewniany zestaw lekarski marki SEVI, który dzisiaj Wam przedstawiamy zawiera aż 10 drewnianych, starannie wykonanych elementów niezbędnych do pracy w przychodni lub szpitalu.

W tekturowej walizce, którą mały lekarz może zabrać zawsze tam gdzie będzie potrzebował, maluchy znajdą stetoskop umożliwiający badanie klatki piersiowej, strzykawka umożliwiająca wykonanie zastrzyku, szpatułka do badania gardła, 2 młoteczki, maść, żel oraz receptę.

My nasz zestaw uzupełniliśmy o biały fartuch, bandaż, plastry, kartę, ołówek i naklejki, które idealnie sprawdzają się jako odznaki dla dzielnego pacjenta.

Duża ilość elementów zawartych w walizce pozwala na kreatywną zabawę ucząc życia praktycznego, rozwijając wyobraźnie, kontakty społeczne, komunikacje werbalną i niewerbalna, mowę oraz umiejętności manualne.

Rolę pacjenta lub pacjentki mogą z powodzeniem odgrywać rówieśnicy małego lekarza, rodzice, lalki czy pluszaki.

Zestaw niezbędnych przyborów lekarskich zapakowany jest w praktyczną walizkę wykonaną z lakierowanej trwałej tektury dzięki czemu idealnie nadaje się na prezent. Wszystkie akcesoria w zestawie są precyzyjne i bardzo estetyczne, wytrzymałe i starannie wykonane z wysokiej jakości drewna, z zachowaniem dbałości o najmniejsze szczegóły. Dzięki temu produkt odznacza się wysoką jakością, co gwarantuje, że posłuży do zabawy na dłużej.

Zestaw małego lekarza spełnia wymogi dotyczące bezpieczeństwa – do jego produkcji użyto nietoksycznych farb więc dzieci bez obaw mogą brać je do buzi, nie ma ostrych krawędzi, ani wystających elementów, jest wykonany z naturalnego i ekologicznego surowca.Mamy dla Was konkurs, w którym wygrać możecie prezentowany zestaw małego lekarza.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

1. Być fanem @Mamyzdanie i @Sevi-Polska
2. Udostępnić publicznie na swoim profilu informację o konkursie.
3. Zaprosić do zabawy min. dwójkę znajomych, którzy nie znają jeszcze naszego fan page’a.
4. Odpowiedzieć pod wpisem na blogu www.hoplik.pl na zadane pytanie: Jak przygotować dziecko do wizyty lekarskiej tak by przebiegła ona komfortowo i nie kojarzyła się maluchowi negatywnie?

Udział w konkursie jest równoważny z akceptacją regulaminu dostępnego na fan page’u. Konkurs trwa do 22.03.17 do 23:59.

Laureatem konkursu została Marta Matys.
Serdecznie gratulujemy!