Inspiracje, Książka, Zabawa

Co czytamy?

Proponujemy Wam dzisiaj kilka mądrych i wartościowych pozycji niezbędnych w jesiennej biblioteczce malucha od wydawnictwa Nasza Księgarnia:

„Rok na targu” – Jola Richter-Magnuszewska

„Rok na targu” to kolejna część popularnej i wciągającej serii książek dla najmłodszych charakteryzującej się tematyką otaczającego świata, która ukazuje, w zależności od tytułu, zjawiska czy miejsca dziejące się na przestrzeni 12 miesięcy.

Tym razem odwiedzimy targ, gdzie co sobotę możecie kupić najlepsze lokalne produkty: zdrowe warzywa, ciekawe rękodzieło, ozdoby, kwiaty i pyszne lody. Spotkamy tutaj właścicielkę wózka ze słodkościami, jest obwoźne stoisko z książkami, z ubraniami i lokalnymi przetworami. Każdy sprzedawca jest odpowiednio scharakteryzowany, a jego obecność na targu jest odpowiednio umotywowana

„Rok na targu” można oglądać bez przerwy. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.

Warto wspomnieć także o solidnym i pięknym wydaniu dostosowanym do małych rączek. Duży format i grube, tekturowe strony pozwalają na łatwe oglądanie i gwarantują, że książka wiele przetrwa.

„Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków” – Marta Galewska-Kustra

Jesienią powrócił także bohater książeczek dla dzieci Pucio. Tym razem przygody „Pucia na wakacjach” są skierowane do nieco starszych dzieci w wieku od trzech do sześciu lat.

Zaproponowane ćwiczenia z mówienia są idealnym narzędziem pracy z maluchami w celu udoskonalenia umiejętności właściwego wymawiania głosek i poprawnej artykulacji.

Wraz z Puciem, jego siostrą Misią oraz ich rodzicami i przyjaciółmi wybierzemy się wspólnie na niezapomniane wakacje na Kaszuby, by przeżywać kolejne wesołe przygody i jednocześnie w naturalny sposób rozwijać u dzieci umiejętność mówienia.

„Nauka liczenia” – Agnieszka Łubkowska

„Nauka liczenia” to oryginalne i udane połączenie nauki matematyki od podstaw z dobrą zabawą. Autorka proponuje rozmaite zabawy w liczenie, mierzenie, tworzenie kształtów, które pomogą dziecku przestawić się na bardziej analityczne i logiczne myślenie.

Przemyślana konstrukcja książki pomaga skupić się na konkretnym zagadnieniu. Całość jest podzielona na 5 części: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne, w których dziecko oswaja się  np. z ułamkami czy odczytywaniem godziny na zegarze.