Inspiracje, Zabawa

Casagami – ekologiczny domek

Casagami - ekologiczny domek

Odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej powszechne. Coraz większa jest również potrzeba korzystania z nich. Jeśli chcecie uczyć maluchy jak w ekologiczny sposób zadbać o energię dla własnego domu proponujemy Wam Casagami.

Casagami to nowatorski projekt małego kartonowego domku działającego w oparciu o energię słoneczną. Został tak zaprojektowany, by był łatwy do złożenia, nie wymagał użycia kleju i cieszył zarówno dzieci jak i dorosłych.

Casagami - ekologiczny domek

Każdy model domku Casagami ma wbudowany panel „solar-LED”, który daje możliwość eksperymentowania z energią słoneczną i oświetla domek.
Wystarczy ustawić konstrukcję na nasłonecznionym parapecie i naładować w ciągu dnia baterię korzystając z naturalnych promieni, by już po kilku godzinach cieszyć się ciepłym światłem, które wypełni wnętrze budynku nawet na około 5 godzin.

Casagami - ekologiczny domek

Casagami
to niewielka zabawka edukacyjna (8×6,5×7,5cm) i oryginalny element dekoracyjny stworzony w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju:

  • RECYKLING – wyprodukowany z tektury z certyfikatem PEFC/FSC lub pochodzącej z recyklingu. Produkt nadaje się również do powtórnego recyklingu.
  • DBAŁOŚĆ O NISKI ŚLAD WĘGLOWY – ślad poniżej 50 gram, możliwy dzięki płaskiemu opakowaniu.
  • WYKORZYSTANIE ENERGII ODNAWIALNEJ – zasilany amorficznym panelem słonecznym, zużywa niewiele energii dzięki oświetleniu LED.

W ofercie domków Casagami można znaleźć modele stylizowane na architekturę różnych miejsc na świecie lub stworzyć zupełnie indywidualny projekt dzięki dostępnym białym i kartonowym modelom, które wystarczy samodzielnie ozdobić. Całą kolekcję możecie obejrzeć i kupić tutaj.

Casagami - ekologiczny domek