Inspiracje, Zabawa

Biurko dla malucha

Wraz z rozwojem dziecka coraz większą wagę w jego życiu odgrywa własne, dobrze przygotowane miejsce do wyciszenia się, nauki, spędzania czasu wolnego i rozwijania zainteresowań.  Chcąc zapewnić swojemu maluchowi bezpieczne otoczenie i optymalny kącik do przyswajania wiedzy, rozwoju motoryki, organizacji pracy – co w przyszłości będzie bardzo pomocne w nauce uczenia się, warto wyposażyć go w starannie dobrane, komfortowe i nie przytłaczające pomieszczenia biurko.

Zanim nasz maluch zacznie spędzać przy biurku wiele godzin w związku z obowiązkami szkolnymi, jeszcze trochę czasu minie ale już teraz jest to dla niego ważny warsztat pracy, przy którym powstają pierwsze obrazki upamiętniające sny lub najważniejsze wydarzenia w trakcie dnia, pierwsze portrety i laurki z okazji urodzin mamy lub taty.

Przy biurku wspólnie poznajemy pierwsze litery, piszemy pierwsze wyrazy, imiona, dokonują się tu „wielkie” odkrycia matematyczne na liczydłach, przeglądamy książki, rozwiązujemy zagadki i układamy domino.

To bardzo ważne miejsce, które jest nieodłącznym codziennym towarzyszem w wielu manualnych zmaganiach, dlatego też trzeba go dobrze dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka.

Bardzo zależało nam na tym by biurko, które wybierzemy było funkcjonalne, estetyczne, bezpieczne, minimalistyczne, komfortowe i bez trudu wpasowujące się w małą przestrzeń.

Taki właśnie jest wybrany przez nas model biurka Borcas Vogel, którego wymiary i wielkość idealnie odpowiadają potrzebom naszego malucha zapewniając dużą swobodę oraz przestrzeń do pracy.

Dzięki głębokim, praktycznym szufladom z przegródkami bez problemu mieścimy tu rysunki i prace małego artysty. Przechowujemy niezbędne przybory plastyczne, zeszyty, kartki, naklejki, mazaki, nożyczki, kredki, farby oraz wszystkie inne pomoce, których akurat maluch potrzebuje do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Dodatkowo, wybrane przez nas biurko Borcas wyposażone jest w funkcjonalną nadstawkę, która zapewnia jeszcze więcej miejsca do przechowywania innych potrzebnych przyborów i skarbów.

Oprócz swoich gabarytów i odpowiedniego dopasowania do potrzeb dziecka – tych biologicznych jak wzrost, a także tych intelektualnych jak najczęściej podejmowane aktywności, niewątpliwą zaletą biurka jest jego staranne wykończenie, estetyczny wygląd, jakość wykonania i satysfakcja z użytkowania.

Biurko dzięki temu, że w całości wykonane jest z naturalnego drewna dębowego i bukowego jest lekkim, smukłym i delikatnym meblem.

Dzięki wysokiej jakości zastosowanych materiałów biurko wydaje nam się być inwestycja na lata. Muszę wspomnieć jeszcze o kolorze, który ma dla nas znaczenie nie tylko dizajnerskie ale przede wszystkim terapeutyczne ponieważ delikatne, niekrzykliwe barwy w dziecięcym pokoju wyciszają umysł, sprzyjają koncentracji i wypoczynkowi.

Wszystkim, którym zależy na unikalnym produkcie firma Borcas proponuje także personalizację biurka poprzez stworzenie koloru najbardziej odpowiedniego dla małego użytkownika.

Najlepszym potwierdzeniem dobrego wyboru biurka jest to, że nasz maluch spędza przy nim coraz więcej czasu i bardzo mu się to podoba!