Inspiracje, Zabawa

Aktywny czas na hulajnodze

Rozpoczęły się wakacje! Upragniony i tak długo wyczekiwany czas przez starszych i młodszych. Jeśli myślicie o aktywnym spędzaniu urlopowego czasu na świeżym powietrzu, do rozładowania niezmierzonych pokładów dziecięcej energii poza rowerem, wrotkami, rolkami i deskorolką proponujemy Wam trójkołową hulajnogę Rapid od Mamabrum przeznaczoną dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

Trójkołowa hulajnoga Rapid

Myśleliśmy, że nasz maluch sobie z nią jeszcze nie poradzi ale  trójkołowa hulajnoga jest stabilna i dobrze zaprojektowana, co zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy i niezapomnianą zabawę w każdych warunkach.

Trójkołowa hulajnoga Rapid

Na uwagę zasługuje przede wszystkim składana konstrukcja ułatwiająca przechowywanie, regulowany drążek hulajnogi, pozwalający na ustawienie go na wysokości 73 cm, 77 cm i 81 cm, 3 poliuretanowe kółka: dwa 120 mm z przodu i jedno grubsze 100 mm z tyłu, podest antypoślizgowy oraz hamulec o dużej odporności.

Hulajnoga posiada unikalny mechanizm sterowania (delikatne ruchy kierownicą prawo-lewo). Wyróżnia się lekką (3 kg) oraz solidną konstrukcją (do 65 kg).

Trójkołowa hulajnoga Rapid

Jazda na hulajnodze idealnie rozwija koordynację ruchową oraz równowagę nawet na nierównej powierzchni. Wpływa pozytywnie na czucie ciała (propriocepcję). Maluchy podczas jazdy uczą się szybkiego reagowania na przeszkody a także uświadamiają sobie poczucie prędkości i trenują panowanie nad całym ciałem.

Trójkołowa hulajnoga Rapid

Dodatkowo, hulajnoga poprawia dużą motorykę i patrzenie przestrzenne oraz wpływa pozytywnie na napięcie mięśniowe. Pomaga w kształtowaniu lateralizacji i zachęca do spotkań z innymi dziećmi, zabawy na świeżym powietrzu i  budowania relacji z rówieśnikami.

Trójkołowa hulajnoga Rapid

Jednym słowem, składana, trójkołowa hulajnoga Rapid to idealny wakacyjny gadżet, który maluch może zabrać ze sobą do przedszkola, szkoły czy na wspólne wyjście z rówieśnikami do parku czy letni wyjazd.

Mimo, że hulajnoga posiada wszelkie niezbędne certyfikaty, w tym certyfikat EN 14619 określający warunki bezpieczeństwa rolkowego sprzętu sportowego, pamiętajmy, że niezmierzone pokłady dziecięcej energii i sprzęt sportowy to czasem dość niebezpieczne zestawienie. Aby zabezpieczyć malucha przed urazami i kontuzjami, powinniśmy zadbać przede wszystkim o odpowiednią ochronę jego głowy i zawsze zakładać dziecku kask ochronny!

Trójkołowa hulajnoga Rapid