Inspiracje, Zabawa

Abecadło

Abecadło

Pierwszy września za nami, a więc czas do szkoły!
Chociaż ten temat jest dla nas jeszcze dość odległym, to mamy dla Was ciekawą propozycję pomocną do przygotowania najmłodszych na moment przygody z edukacją.

Zachęcamy dzisiaj do zabawy i nauki alfabetu z unikatowym i pomysłowym plakatem ABECADŁO pochodzącym z pracowni Pomysłownia.

ABECADŁO to autorski projekt, na który składają się 32 litery polskiego alfabetu i 27 ilustrujących je specjalnie zaprojektowanych sylwetek zwierząt. Nie są to jakieś dziwne, fikcyjne stwory w przytłaczających kolorach tylko całkiem realistyczne (no może poza różową sową i uśmiechniętym rekinem Abecadło), subtelne, nienarzucające się grafiki.

Duży i kolorowy plakat idealnie wpasowuje się w każde wnętrze. Ciekawie wygląda zarówno bezpośrednio na ścianie jak i w każdej ramie.

Abecadło
Poza funkcją ozdobną dziecięcego pokoju, ABECADŁO zachęca także do zabawy i nauki. Grafiki pobudzają do skojarzeń dzięki czemu maluchy mogą stale utrwalać poznane już zwierzęta i litery, a także uczyć się tych jeszcze dla nich nieznanych.

Z plakatu można korzystać na wiele sposobów. Naszym maluchom poza śpiewaniem alfabetu od tyłu i szukaniem przedmiotów w otoczeniu na konkretną literę, najbardziej podobała się zabawa w nauczyciela. Jedna osoba mówi: „B jak…”, druga osoba kończy zdanie „biedronka”. Takie zgadywanki poszerzają słownictwo i ćwiczą umiejętności językowe ponieważ dzieci nie ograniczają się tylko do zwierząt przedstawionych na plakacie, chętnie wymieniają również inne, znane im przedmioty na daną literę.

Plakat Abecadło to ciekawa propozycja pomocy dydaktycznej i ozdoby dziecięcego pokoju w jednym.
Polecamy przede wszystkim dlatego, że przedstawia realistyczne zwierzęta z ich charakterystycznymi cechami, zawiera pełny polski alfabet, wydrukowany jest na wysokiej jakości papierze i można zamówić go w dowolnie wybranym przez siebie formacie i kolorze!

Abecadło