Książka

Poczytajmy razem

Jeśli szukacie wartościowych książek do biblioteczki Waszego maluszka, proponujemy Wam dzisiaj kilka książek gdańskiego wydawnictwa ADAMADA, w których znajdziecie wiele istotnych wskazówek dotyczących tego, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach, jak rozwijać ich wyobraźnię czy jak pobudzać ciekawość.

„Nie chcę być duży” – Guido van Genechten

„Nie chcę być duży” to mądra opowieść dla wszystkich małych czytelników od 3 roku życia o pewnym kangurku, który już nie był ani mały ani lekki ale za nic w świecie nie chciał wyskoczyć z maminej torby, przestać być dzidziusiem i poznawać świat na własnych nóżkach.

Nie chcę być duży – Guido van Genechte

To nieskomplikowana, napisana literackim językiem historia poruszająca problem lęku u dzieci przed usamodzielnieniem się i odseparowaniem od rodziców ale również kwestię pozwolenia dzieciom na autonomię i swobodę.

Zwracając uwagę na wydanie książki warto wspomnieć o wyjątkowo uroczych i barwnych ilustracjach, za które autor, Guido van Genechten, w 2007 roku otrzymał Nagrodą Reader’s Digest dla najlepszego ilustratora książek dla dzieci.

„Pudelko Hanki” – Peter Carnavas

Pudełko Hanki Adamada

Hanka idzie do nowej szkoły i obawia się pierwszego dnia w nowym miejscu. Najbardziej zależy jej na znalezieniu prawdziwych przyjaciół, ale nie do końca wie, jak to zrobić.

„Pudełko Hanki” to ciepła i mądra opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i o tym, że jest ona bezinteresowna i przychodzi sama. Przyjaźni nie można sobie kupić słodkimi babeczkami ani uroczym pieskiem.

Pudełko Hanki Adamada

Peter Carnavas nie używa wielu słów. Zdania w jego książce są krótkie, proste, a jednocześnie głębokie i magiczne. Równie nieskomplikowane i niezwykłe są ilustracje jego autorstwa. Wszystko to składa się w całość, która urzeka i zachwyca nie tylko najmłodszych.

„Znajdź i wklej! Na farmie”

Znajdź i wklej! Na farmie

W tej zabawnej kolorowance znajdziecie mnóstwo naklejek i rysunków ilustrujących życie na farmie, dzięki którym poprzez zabawę maluchy poznają otaczający świat.

Pozycja idealnie pomaga w rozwijaniu pamięci dziecka, rozpoznawaniu obrazków, powtarzaniu określonych słów i ćwiczeniu zdolności językowych.

Znajdź i wklej! Na farmie

Świetna zabawa w szukanie, wyklejanie i kolorowanie rozwija sprawność manualną i ćwiczy spostrzegawczość a dodatkowo, rozwiązując zagadki, obserwując, porównując, kreśląc i malując, maluchy uczą się poprawnej wymowy, myślenia i tworzenia.

„Rikuś rycerzem” –  Guido van Genechten

Rikuś rycerzem –  Guido van Genechten

„Rikuś rycerzem” to mądra, humorystyczna opowieść o spełnianiu marzeń i wcielaniu się w nowe role.

Historia małego bohatera – królika opowiada jak to jest być astronautą, weterynarzem, listonoszem, piosenkarzem a nawet średniowiecznym rycerzem, nieustraszonym pogromcą smoków.

Rikuś rycerzem –  Guido van Genechten

Język opowieści jest dostosowany do małego odbiorcy, dzięki czemu książka spodoba się wszystkim przedszkolakom ale również młodszym czytelnikom, którzy będą mogli utożsamić się z bohaterami.
Warto wspomnieć także o dużych, barwnych i bardzo sugestywnych ilustracjach Guido van Genechtena, które na długo przyciągają uwagę.